Zdrowy układ pokarmowy a mocna erekcja

Ze wszystkich układów jakie posiada człowiek najważniejszy jest układ trawienny. Dlaczego? Ponieważ system trawienny stanowi przepustkę dla składników odżywczych i energii jaką można uzyskać ze spożywanych pokarmów.

Jeśli nie funkcjonuje on właściwie, organizm nie otrzymuje niezbędnych do życia substancji i nie może w pełni wykorzystać swojego potencjału. Mężczyźni często nie zdają sobie sprawy z faktu, że mają problemy z trawieniem. Ignorują uporczywe zgagi, zaparcia czy biegunki i traktują je jako konsekwencję zbyt szybkiego tempa życia lub uważają, że są przynależne danemu wiekowi.

Jak ważne jest dobre trawienie

Tak naprawdę proces trawienia rozpoczyna się już w jamie ustnej, podczas gryzienia i żucia jedzenia. Następnie wędruje ono przez gardło do żołądka, gdzie za pomocą kwasu zostaje rozłożone na aminokwasy i inne składniki odżywcze. I to tam najczęściej zaczynają się problemy. Niewielka ilość kwasu żołądkowego może nie sprostać trawieniu zbyt dużej ilości mocno przetworzonej żywności. A to sprawia, że organizm otrzymuje ograniczoną ilość wartościowych składników.

Co ma żołądek do erekcji

Jaki to ma związek z erekcją? Ogromny. Otóż jeśli ciału brakuje substancji odżywczych, wstrzymuje ono ich dostarczanie do systemów, które nie są niezbędne do przetrwania. I tym sposobem cały układ rozrodczy zaczyna cierpieć z powodu problemów układu trawiennego. W konsekwencji zaczynamy zauważać zaburzenia erekcji i wzwodu, które mogą wpływać negatywnie nie tylko na naszą kondycję zdrowotną, ale również i psychikę.

Jedynym i najważniejszym sposobem, aby przywrócić naturalne funkcje organizmu jest zwracanie uwagi na to, co się je. Należy odrzucić przetworzoną żywność, która z powodu stosowanych w przemyśle przetwórczym substancji chemicznych jest trudna do strawienia i na długo pozostaje w ciele zatruwając je stopniowo.

Należy też trzymać się z daleka od żywności z dużą ilością tłuszczu. Zmiana nawyków żywieniowych, zdrowa, pełna warzyw i owoców oraz dobrze zbilansowania dieta to klucz do właściwego funkcjonowania wszystkich systemów organizmu. Także do zapewnienia mocnej i długiej erekcji oraz satysfakcjonującego życia intymnego.