Tajemnica kobiecego orgazmu

Intymne życie kobiet to tajemnicza sfera ich życia. Niskie libido lub całkowity brak popędu seksualnego, niemożność osiągnięcia orgazmu – to problemy z którymi często spotykają się specjaliści od terapii seksualnej.

Poczucie bezpieczeństwa i dobry nastrój

Podstawowym warunkiem jaki musi być spełniony, aby kobieta mogła przeżyć pełną rozkosz zbliżenia jest poczucie bezpieczeństwa i dobry nastrój. Dlaczego poczucie bezpieczeństwa jest tak istotne? Może to zakorzenione głęboko po pramatkach przeświadczenie, że bezpieczeństwo jest podstawowym warunkiem, jaki musi być spełniony, aby móc wydać na świat i wychować potomstwo. Dlatego każda kobieta przed pójściem do łóżka z mężczyzną potrzebuje odprężenia i spokoju . I to na długo przed zbliżeniem. Jak dowodzą badania seksuologów – wszystko co wydarza się w ciągu 24 godzin przed stosunkiem to już dla niej gra wstępna . Dla porównania – mężczyźnie wystarcza na to 3-5 minut.

To nie tylko fizjologia

Dzieje się tak dlatego, że libido u kobiet to nie tylko sprawa fizjologii narządów płciowych. Jest ono uwarunkowane bodźcami psychologicznymi. Okazuje się, że sieć neuronów, która otacza intymne części ciała kobiet i ich piersi jest połączona bezpośrednio z ośrodkiem przyjemności w mózgu. Badania mózgu kobiet przeprowadzone z użyciem technik obrazowania wykazały jednoznacznie, że aby kobieta poczuła apetyt na seks musi mieć poczucie ufności do partnera seksualnego.

Podświadomość

Ta bariera bezpieczeństwa jest bardzo trudna do zdefiniowania, kobieta wyczuwa ją podświadomie, intuicyjnie. Mogą nią być nawet drobne kwestie nie mające nic wspólnego z uczuciem do partnera, zapach, słowo – cokolwiek. Ale mogą one dotyczyć też kwestii poważniejszych. Badania wskazują, że około 40% kobiet ma zakodowane w umyśle przykre doświadczenia seksualne i to one sprawiają, że seks jest dla nich stresogennym przeżyciem. Jego skutkiem jest między innymi zahamowanie libido. Na szczęście jednak obecnie mamy już skuteczne metody poprawy niskiego libido u kobiet, tak, aby przywrócić chęć do intymnych zbliżeń i radość z obcowania z partnerem.
Naukowcy jeszcze nie wiedzą, dlaczego jądro migdałowate w mózgu jest tak wrażliwym i wyczulonym ,,strażnikiem” kobiecego spełnienia i potrafi nieoczekiwanie i stanowczo zamknąć drogę do rozkoszy.