Sprawdź, czy twoje ciało potrzebuje detoksu

Czy Twoje ciało nie sygnalizuje przypadkiem, że potrzebne mu natychmiastowe oczyszczenie z toksyn gromadzonych latami? A może nie zwracasz uwagi na te objawy? Nie są one wcale trudne
do identyfikacji. Przede wszystkim brak nam energii, jesteśmy nieustannie zmęczeni, bez chęci do jakiegokolwiek działania. Cierpimy na bezsenność i bóle głowy, mamy problemy z trawieniem – zaparciami i niestrawnością. Pojawiają się kłopoty ze skórą – zmiany alergiczne, wysypki. I sprawa najważniejsza – nie możemy w żaden sposób obniżyć wagi ciała.

Detox w medycynie chińskiej

W medycynie chińskiej i ajurwedzie oczyszczanie organizmu to podstawowa zasada mająca swoją odwieczną tradycję. Detoksykacja to oczyszczanie, wypoczynek i odżywianie ciała zarówno od środka jak i od zewnątrz. Oczyszczone ciało funkcjonuje optymalnie i nie dopuszcza do organizmu żadnych chorób.

Jak działa detoks?

Podczas detoxu oczyszcza się krew i wątroba. To wątroba jest najważniejszym organem neutralizującym toksyny i drobnoustroje atakujące organizm.
W oczyszczaniu uczestniczą także jelita, nerki, limfa, płuca, skóra i wiele innych narządów. Cały ten powiązany z sobą układ wydalania zanieczyszczeń musi być utrzymywany w doskonałym stanie. Jeśli tak nie jest, każda komórka naszego organizmu ponosi tego konsekwencje.

Korzyści nie do przecenienia

Nie da się przecenić korzyści wynikających z oczyszczania. Wszystkie narządy wewnętrzne, zostają odciążone, krew zaczyna lepiej krążyć, a my odzyskujemy energię i lepsze samopoczucie. Skóra odzyskuje blask, nasz umysł zaczyna pracować wydajniej i tracimy zbędne kilogramy.

Jak rozpocząć detoks organizmu?

Na początek wyeliminujmy z naszej diety kawę, alkohol, tłuszcze nasycone, cukier rafinowany i papierosy. Ograniczmy ilość stosowanej przez nas chemii w środkach czystości, dezodorantach, szamponach. Szukajmy zdrowszych, naturalnych alternatyw.

I znajdźmy sposób na złagodzenie stresu niszczącego nam zdrowie, bo kiedy jesteśmy w stresie nasze hormony wydzielają duże ilości toksyn. Istnieje mnóstwo praktyk takich jak joga, medytacja czy Qigong, które umożliwiają oczyszczenie umysłu z negatywnych emocji.