Skuteczne metody zwalczania cellulitu

Nie ma na świecie problemu skórnego tak solidarnie znienawidzonego przez kobiety jak cellulit. O ile zimą jesteśmy w stanie nieco go zamaskować warstwą ubrań, to lato obnaża nas bezlitośnie. Im bliżej urlopu tym większa więc nasza desperacja w poszukiwaniach skutecznych sposobów na jego pozbycie się.

Jednym z nich jest Rolletic – urządzenie służące do mechanicznego masażu i rehabilitacji. Jego zadaniem jest redukcja cellulitu, likwidacja tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni. Składa się z bębna na którym znajdują się rzędy wypustek kręcących się z określoną prędkością.

Akupresura i masaż limfatyczny

Urządzenie wykonuje masaż limfatyczny, usprawnia odpływ limfy do węzłów chłonnych. Wykorzystuje technikę akupresury, znaną i cenioną w medycynie chińskiej od siedmiu tysiącleci. Dzięki uciskowi specjalnych punktów na skórze wywiera zbawienny wpływ na cały organizm, a tym samym na kondycję skóry.

Powinien być wykonywany średnio co 2 dni. Na początku występuje niewielki ból mięśni, mający związek z mikrouszkodzeniami włókien mięśniowych, ale szybko mija.
Aby zmaksymalizować działanie urządzenia wskazane jest przeprowadzenie równocześnie detoksykacji organizmu i zastosowanie zrównoważonej diety.

Jak przebiega masaż?

Masaż trwa około godziny – zaczyna się od podeszw stóp i łydek, poprzez wewnętrzną i zewnętrzną stronę ud, pośladki, brzuch, plecy i ręce. Masaż każdej części ciała trwa średnio od 2 do 4 minut. Jeśli chcemy skoncentrować się bardziej na usuwaniu cellulitu i nierówności skóry w konkretnych miejscach, musimy pamiętać, aby masować je maksymalnie 8 minut.
Istotne jest również takie ustawienie się przy urządzeniu, aby rolki obracały się zgodnie z kierunkiem przepływu limfy w organizmie.Po serii zabiegów skóra w problematycznych miejscach staje się jędrna i gładka, bez nieestetycznych grudek tłuszczu. A przy okazji znika problem obwisłej skóry.

Przeciwwskazaniem do masażu jest: ciąża, choroby serca, nowotwory, nadciśnienie i łamliwość kości. Nie powinien być stosowany przez dzieci.