Młodzi mężczyźni i problemy z erekcją

Tak naprawdę największym afrodyzjakiem powinien być dla mężczyzny fakt, że kobieta wybrała właśnie jego i chce kochać się właśnie z nim, mimo że na świecie są miliony ewentualnych partnerów.

Wstydliwe dolegliwości

Pełną satysfakcję seksualną zaburzają u mężczyzn występujące chwilowe niedyspozycje objawiające się całkowitym brakiem erekcji, erekcją częściową, przedwczesnym wytryskiem lub zupełną niemożnością osiągnięcia orgazmu. Zaburzenia te występują najczęściej incydentalnie – mają związek z chorobą lub stresem i bardzo łatwo jest je wyleczyć.

Chwilowa niedyspozycja to nie impotencja

Ale ponieważ w słowniku mężczyzn nie istnieje słowo ,, chwilowa niedyspozycja” tylko ,,impotencja”, więc bardzo często powstająca w świadomości blokada psychiczna utrudnia rozwiązanie tego problemu.

Problemy młodych mężczyzn

Dotyczy to szczególnie młodych mężczyzn, którzy inicjują dopiero swoje życie erotyczne i takie problemy z erekcją stanowią dla nich często wręcz traumatyczne przeżycie. Wynikają one z nieznajomości swojego ciała i czasami zbyt dużych wymagań wobec własnej sprawności seksualnej a i z nadmiernej pewności siebie. Nie pomaga również obraz seksu przesadzony i często wypaczony przez filmy pornograficzne. Te wszystkie okoliczności sprawiają, że może rosnąć w nich zniechęcenie lub wręcz awersja do seksu.

Powody problemów z erekcją

Niezbędne jest wówczas dokładne poznanie i zrozumienie skąd biorą się te wstydliwe dolegliwości. Trzeba mieć świadomość, że można powrócić do pełnej sprawności seksualnej eliminując wszystkie przyczyny które ją spowodowały. I nie ma znaczenia, czy są to przyczyny natury fizjologicznej, wynikające z niezdrowego stylu życia, czy mające podłoże psychologiczne.
Te ostatnie wynikają najczęściej z niskiej samooceny i obawy przed upokorzeniem, a często przed niechcianą ciążą.

Rzadko, ale zdarza się, że przyczyny są znacznie poważniejsze i wynikają z zamiłowania do masturbacji lub mają związek z tragicznymi przeżyciami z dzieciństwa (molestowanie seksualne).