Aromaterapia i cellulit

Jesteśmy świadomi faktu, że sama aromaterapia nie jest dość skuteczna, aby pokonać cellulit. Wiadomo, że aby skutecznie się z nim rozprawić niezbędna jest dieta i gimnastyka. Nie zaszkodzi również dodać do codziennego jadłospisu suplementu z naturalnym składem i skutecznym działaniem. Połączenie diety antycellulitowej i ćwiczeń z olejkami do aromaterapii gwarantuje całkowite zwycięstwo nad pomarańczową skórką.

Co to są oleje nośne?

Oleje nośne to inaczej oleje bazowe, służące do rozcieńczania w nich skoncentrowanych olejków eterycznych. Zastosowanie nierozcieńczonego olejku eterycznego na skórę może skończyć się podrażnieniami i reakcjami alergicznymi. Oleje bazowe ułatwiają wykonanie masażu, sprawiają, że aplikacja staje się wygodniejsza, a przy okazji niższe są koszty zabiegu. Dzięki olejowi bazowemu można znacznie zmniejszyć ilość niezbędnego olejku eterycznego.

Olej z rokitnika

Należy do najcenniejszych olejów bazowych. Olej z rokitnika zwyczajnego (Hippophae Rhamnoides) nazywany jest także rosyjskim ananasem. Jest otrzymywany z jagód o dużej zawartości witaminy C i E, nienasyconych kwasów tłuszczowych, aminokwasów i beta-karotenu. Wykazuje właściwości przeciwutleniające, poprawia metabolizm komórek tkanki podskórnej. Nie tylko likwiduje cellulit, ale również regeneruje komórki skóry, goi rany oparzeniowe i egzemy.

Róża rdzawa

Drugim na naszej liście najbardziej poszukiwanych olejów bazowych jest olej z róży rdzawej. Pochodzi z Europy i Bliskiego Wschodu. Posiada wysoki poziom witaminy C, kwasów tłuszczowych, kwasów linolowych i linolenowych. Olej z róży rdzawej idealnie nawilża skórę i zapobiega jej uszkodzeniom, zmniejsza rozstępy. Wyrównuje koloryt skóry, redukuje cellulit, odmładza i redukuje zmarszczki.

Olej marchwiowy

Miejsce trzecie dzierży olej marchwiowy – niezwykle bogaty w beta-karoten, witaminy E i A. Świetny do skóry suchej, dojrzałej i starzejącej się. Niektórzy twierdzą, że to właśnie on najlepiej odmładza i regeneruje tkanki skóry. Wpływa na ich jędrność i napięcie, chroni przed skutkami działania wolnych rodników. Doskonale leczy poparzenia słoneczne.